KARTY MOTYWACYJNE


Od 20 grudnia rozpoczęliśmy przekazywanie kart motywacyjnych na oddziały położnicze lubelskich szpitali. Akcja została zainagurowana w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie. Było to możliwe dzięki uprzejmości koordynatorki działań psychologicznych Kliniki Położnictwa i Perinatologii – p. dr Anety Libery i rzeczniczki prasowej – p. Aliny Pospischil. Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy Polskie Radio Lublin, które przygotowało reportaż z tego spotkania. Relacja z wydarzenia została również opublikowana na stronie szpitala.
 

Karty, zatytułowane “O rolach taty, których mama zastąpić nie może”, powstały we współpracy z uczestnikami naszego projektu, na bazie ich myśli i doświadczeń, którymi dzielili się z nami podczas udziału w poszczególnych działaniach projektowych: wyjazdowe TATOWISKA, spotkania Klubu Ojca, coaching ojcowski. Pakiety kart motywacyjnych stanowią prezent od ojców biorących udział w naszym projekcie dla mężczyzn, którzy dopiero zostaną tatusiami. Każdy pakiet zawiera 32 karty: 2 karty dotyczą znaczenia dobrych relacji ojciec-dziecko w rozwoju córki i syna, 15 to wybrane cechy osobowości, które zdaniem naszych uczestników są najbardziej pożądane u ojców, kolejnych 15 kart to najważniejsze kompetencje rodzicielskie ojców. Naszym celem była chęć wsparcia przyszłych ojców już na początku ich drogi jako rodziców. Za ich pośrednictwem chcieliśmy zwrócić uwagę ojców na najważniejsze aspekty ich roli, podkreślić znaczenie ojcostwa w wychowaniu dziecka. Mamy nadzieję, że w ten sposób przyszli ojcowie będą lepiej przygotowani do najważniejszej roli życia i będą bardziej świadomie przeżywać swoje ojcostwo.

Dystrybucja pakietów kart motywacyjnych potrwa do końca grudnia.

Zadanie jest sfinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030, Program: NOWEFIO – EDYCJA 2022 – PRIORYTETY 2-4, Priorytet 2: Organizacje obywatelskie na rzecz dobra wspólnego; Cel szczegółowy NOWEFIO – Cel 1: Poprawa samoorganizacji społecznej; Sfera działalności pożytku publicznego: 1) pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób na podstawie umowy z Narodowym Instytutem Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (NIW-CRSO).