WSPARCIE

Udział w projekcie jest bezpłatny. Zostaną zrealizowane następujące zadania:

TATOWISKO

Wydarzenie wyjazdowe (od piątku do niedzieli) adresowane do ojców (średnio 14 osób/grupę) z dziećmi (średnio 20 osób/grupę). Zostaną uruchomione dwie edycje wydarzenia dla dwóch grup uczestników. W czasie TATOWISKA ojcowie spędzą wartościowy czas ze swoimi dziećmi (24 h/dobę, przy zachowaniu zasady pozostawania offline, poza awaryjnymi sytuacjami), jednocześnie kształcąc w sobie umiejętności budowania z nimi wartościowych relacji, opartych na cieple i obustronnym szacunku.

Celem TATOWISKA jest promocja świadomego ojcostwa wśród uczestników projektu. Na TATOWISKU dziecko powinno się przekonać, że ojcowie mają zawsze czas dla dzieci, że z ojcem można czuć się bezpiecznie. Wspólne chwile będą urozmaicone: ojcowie z dziećmi spędzą czas na świeżym powietrzu, włączając współzawodnictwo sportowe, naukę nowych umiejętności. Wydarzenie będzie realizowane dla dwóch grup uczestników w ośrodku/ośrodkach szkoleniowo-wypoczynkowych zlokalizowanych na terenie Lubelszczyzny.

Uczestnikom podczas wyjazdu zostanie zapewniony catering oraz nocleg.

KLUB OJCA

Przestrzeń do spotkań dla uczestników projektu, w czasie których będą mogli swobodnie porozmawiać o wyzwaniach związanych z ojcostwem, wychowaniem dzieci, porozmawiać o trudnościach, jakich doświadczają, o sukcesach, jakie odnoszą na tym polu, uzyskać wsparcie od innych mężczyzn lub po prostu zostać wysłuchanym.

Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu (aby umożliwić uczestnikom łączenie udziału w projekcie z pełnieniem innych obowiązków) i będą moderowane przez osobę posiadającą doświadczenie w tym zakresie. Podczas spotkań zostanie zapewnimy drobny poczęstunek (kawa, herbata, ciastka, woda). Spotkania KLUBU OJCA będą odbywać się na terenie Lublina w dyskretnej sali zapewniającej komfortowe warunki dla 28 ojców.

COACHING OJCOWSKI

Spotkania ojców z coachem w formule 1 na 1. Coach wraz z każdym uczestnikiem określi mocne i słabe strony danego mężczyzny jako ojca, zdefiniuje cele i sposoby ich osiągnięcia, poprzez monitoring stopnia ich realizacji, aż po weryfikację, czy cele zostały osiągnięte, w jakim stopniu, jakie będą kolejne kroki rozwojowe danego mężczyzny jako ojca.

Coaching ma na celu wsparcie w uporaniu się z najistotniejszymi dla danego uczestnika problemami związanymi z rodzicielstwem. Na jednego uczestnika przypadnie 6 godzin spotkań - 4 spotkania po 1,5 godziny, średnio 1 raz w miesiącu.

KARTY MOTYWACYJNE

Działanie skierowane do świeżo upieczonych ojców. Uczestnicy projektu w ramach poszczególnych form wsparcia sformułują myśli i przesłania, które chcieliby przekazać świeżo upieczonym ojcom. Myśli te zostaną zebrane w formie "kart motywacyjnych", z których powstaną pakiety (jeden pakiet to 30 kart z przesłaniem). Każdy pakiet będzie zawierał dane o realizatorze projektu oraz kontakt dla ojców, którzy będą potrzebowali skorzystać ze wsparcia, np. poradniczego czy psychologicznego (realizator projektu zapewni takie wsparcie w przypadku zapotrzebowania).

Zostanie wyprodukowanych 300 pakietów, z których 200 zostanie przekazanych ojcom na oddziałach położniczych lubelskich szpitali. Będzie to dla nich forma upominku, ale także informacja o możliwości uzyskania wsparcia od Fundacji. Pozostałe pakiety zostaną przekazane uczestnikom projektu oraz wykorzystane do celów budowania społeczności wokół Fundacji